Yhteystiedot

Tehy 256:n Hallituksen 2020-2022 vaali on toimitettu 14.11.2019.

 

Tehyn Rauman seudun ammattiosaston hallituksen 2020-2022 jäsenten  yhteystiedot:

 

*pj                

Östman Tuula sh, Asumispalvelujen esimies, Puhti,

työp. 040 8330806

 tuula.ostman(ät)rauma.fi / ao256(ät)tehy.net

 

*varapj         

Heidi Hiljanen (jäsen) Vs. palveluesimies, Linnavuori

puh. 040 8330845

                    

 

*sihteeri     

Aaltonen Anne (varajäsen) ft, Lääkinnällinen kuntoutus

 työp. 044 4035363

 

*taloudenhoitaja  

Vehmas Marianne (jäsen) sh, os T3 

työp. 044 4035266

  

      

*opintosihteeri     

Saimo Tiina (varajäsen) sh, os. T2,

työp. 02 835 2710

  

 

*tiedotussihteeri   

Kujansuu Katja (jäsen) sh,  os. T2,

työp. 02 835 2710

      

 

*jäsensihteeri         

Sallinen Anna-Maija (jäsen) sh, Lääkärien ja hoitajien vastaanotto,

 työp. 044 4032677 

 

*verkkotiedottaja     

Ala-Uotila Petriina (jäsen) lh, os T1,

työp. 02 8352790

 

 

*emäntä      

Törhönen Saara (varajäsen) sh, Varahenkilöstö

työp. 044 4035120

              

Lehtimäki Virpi (jäsen) Rauman kaupungin Tehyn pääluottamusmies,

työp. 044 7935198,

virpi.lehtimaki(ät)rauma.fi

 

Luosma Virpi (jäsen) sh, Kotihoito, työp. 040 1809736

 

Pirinen Päivi (jäsen) lh, Karin esiopetus, puh. 040 1809784

 

Peltomaa Anna, (jäsen) sh, Kotisairaala, työp. 040 1809835

 

Hakola Irma (varajäsen) lh, Avoin päiväkoti Sinilintu, työp. 044 7934588

 

 

Kastell Merja (varajäsen) hh, Keskushammashoitola, puh 028352821

 

Lahti Tarja (varajäsen) sh, Kotisairaala työp. 040 1809835

 

Porkka Elina (varajäsen) hh, Keskushammashoitola puh. 02 8352821

 

Saarinen Hanna (varajäsen) sh, Nortamon perhekeskus, työp. 044 4032023

 

Sundell Jaana (varajäsen) sh, Jokisimpukka pitkäaikaishoidon yksikkö           

Tehyn plm, työp. 044 3124495

 

Toivonen Sini (varajäsen) lh, Jokisimpukka, Eurajoen kunta, työp. 044 3124495

 

Vene Janette (varajäsen) th, Ehkäisyneuvola Nortamon perhekeskus, työp. 02 835 2903, 044 4032003

 

 

 

 

 

TEHYN AMMATTIOSASTON 256 YHDYSJÄSENET 2020 (päivitetty 18.2.2020)

 

EURAJOKI

 

Palvelukeskus Jokisimpukka

Miia Futtari                                   miia.futtari(at)eurajoki.fi

Jaana Sundell                              jaana.sundell(at)eurajoki.fi

Toimari

Saara Saimo                                saara.saimo(at)eurajoki.fi

 

RAUMA

 

SOTE YHTEISET

Varahenkilöstö Steniuksen pooli

Marika Tammi                            marika.tammi(at)rauma.fi

 

MIELENTERVEYS JA PÄIHDEHUOLTO

Päihdeklinikka                

Pauliina Parpo                              pauliina.parpo(at) rauma.fi                    

 

SOSIAALIPALVELUT

 

Aikuis- ja perhetyö

Sinkokadun palvelukeskus

Sanna Kenttälä                            sanna.kenttala(at)rauma.fi                    

Perhekeskus

Mervi Tamminen                          mervi.tamminen(at)rauma.fi

 

Vammaispalvelut

Puhti     

Eija Palovaara                              palovaaraeija(at)gmail.com                  

 

SUUN TERVEYDENHUOLTO

 

Keskushammashoitola

Anne Heikkinen                          anne.o.heikkinen(at)gmail.com

Erja Mäkeläinen                         erjamakelainen(at)gmail.com              

Tiina-Maija Valtonen                  tiina-maija.valtonen(at)rauma.fi

Lapin hammashoitola

-

Nanun hammashoitola

Marja-Leena Hämäläinen          marja-leena.hamalainen(at)rauma.fi

Pyynpään hammashoitola

Riitta Mäkilä                               riitta.makila(at)rauma.fi

Tiina Viljanen                             tiina.viljanen(at)rauma.fi                        

 

TERVEYSPALVELUT

 

Kiirevastaanotto 

Noora Korhonen                        noora.korhonen(at)rauma.fi

Eija Valpola                                eija.valpola(at)rauma.fi

         

Lääkinnällinen kuntoutus

Anne Aaltonen                           anne.aaltonen(at)rauma.fi                    

Anne Kariaho                             anne.kariaho(at)rauma.fi

 

Lääkärien ja hoitajien vastaanotto

Steniuksen pääterveysasema

Satu Salminen                            satu.salminen(at)rauma.fi

 

Monipoli          

Marianne Maikola                        marianne.maikola(at)rauma.fi

Pipsa Hiltunen                              pipsa.hiltune(at)rauma.fi

Sari Mäkelä                                  sari.makela(at)rauma.fi,

                                                     sari.anneli23(at)gmail.com                                 

 

Nortamon perhekeskus

Päivi Tuomola                             paivi.tuomola(at)rauma.fi                   

Janette Vene                               janette.vene(at)rauma.fi                       

 

Poliklinikkapalvelut

Ihotautipoliklinikka, Sisätautien poliklinikka, Tähystysyksikkö

Jaana Väkiparta                          jaana.vakiparta(at)rauma.fi

 

Kirurgian poliklinikka, Korva-, nenä- ja kurkkutautien poliklinikka

Jaana Korhonen                         jaana.korhonen(at)rauma.fi

Ursula Pursiheimo                      ursula.pursiheimo(at)rauma.fi

 

Lasten ja nuorten poliklinikka

Tiina-Maria Kuusisto                 tiina-maria.kuusisto(at) rauma.fi

 

Naistentautien- ja äitiyspoliklinikka

Mari Mäkelä                                 mari.m.makela(at)rauma.fi

Marika Sosala                              marika.sosala(at)rauma.fi

 

Sairaalapalvelut

Kotisairaala  

Anna Peltomaa                           anna.peltomaa(at)rauma.fi

 

Osastotoiminta:

Osasto T1

Petriina Ala-Uotila                      petriina.ala-uotila(at)rauma.fi

Osastot T2             

Katja Kujansuu                            katja.kujansuu(at)dnainternet.net

Tiina Saimo                                  tiina.saimo(at)dnainternet.net            

                                                     tiina.saimo(at)rauma.fi

Osasto T3  

Jaana Jasu                                     jaana.jasu(at)rauma.fi

Tuija Salo                                       tuija.k.salo(at)rauma.fi

 

 

VANHUSPALVELUT

 

Kotihoito

Virpi Luosma                                virpi.luosma(at)rauma.fi                         

 

Tehostettu palveluasuminen / Vanhainkodit

Kaunisjärven vanhainkoti

Pirkko Suhonen                         pirkko.suhonen(at)rauma.fi

Linnavuoren palvelukeskus

Heidi Hiljanen                               heidi.hiljanen(at)rauma.fi

Mansikkapaikan palvelukodit

Päivi Raitanen                              paivi.raitanen(at)rauma.fi

Marja-Leena Saramo                   marja-leena.saramo(at)rauma.fi

Marttilanmäen palvelukodit

Kirsi Tammi                                   kirsi.tammi(at)rauma.fi

                

VARHAISKASVATUS

 

Päiväkodit

 

Kahmo   

Riitta Huuhka                               riitta.huuhka(at)dnainternet.net

Uotilan päiväkoti

Julia Tapani                                  julia.tapani(at)hotmail.com

Lajo

Kaarina Pylkkönen                       kaarina.pylkkonen(at)rauma.fi               -

Myllytonttu 

Taru Merima                                taru.merima(at)gmail.com

Nummi  

Leena Saarilehto                        leena.saarilehto(at)rauma.fi

Ota         

Maarit Niiranen                          niiranen.maarit(at)gmail.com

Pyynpää

Marjut Tähkänen                       marjut.tahkanen(at)rauma.fi

Polari   

Minna Linnanto                           minna.linnanto(at)rauma.fi

Sampaanala     -

Pohjoiskehän esiopetus   

Irma Hakola                                  irma.hakola(at)outlook.com

Uusilahti    

Marika Bovellan                          marika.bovellan(at)raumalainen.com

Tenavakallio 

Ulla Ylikangas                             ulla.ylikangas(at)rauma.fi

Vähäkari

Terhi Kantonen                            terhi.kantonen(at)rauma.fi

 

 

Tehyn Rauman seudun ammattiosasto 256 ry

ao256(ät)tehy.net

Yhdistysrekisterinumero: 133.500

Ao:n tilinumero:

Tehy ao256

FI10 5630 0020 1142 34